Biblioteka Marjanczyków

shadow
Biblioteka im. Józefa i Katarzyny Marjanczyk (Biblioteka Marjanczyków) jest częścią Polskiej Fundacji Kulturalnej - 177 Broadway, Clark, NJ 07066.

Jest to niezwykle ważne źródło i miejsce służące zachowaniu i upowszechnianiu polskiej literatury oraz kultury w Stanach Zjednoczonych.

Biblioteka Marjanczyków zawiera ponad 15.000 książek i publikacji w języku polskim oraz angielskim. Wiele książek znajdujących się w kolekcji biblioteki może być zaklasyfikowane jako unikalne lub jako jedne z niewielu egzemplarzy na świecie.

Jesteśmy w końcowej fazie zakończenia procesu remontu biblioteki . Biblioteka będzie otwarta ponownie w pierwszym kwartale 2015 roku.

Książki dostępne w bibliotece wprowadzane są do wspólnego katalogu trzech polonijnych bibliotek: Biblioteki Marjanczyków przy Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, biblioteki Instytutu Piłsuskiego w Ameryce oraz Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce.
Katalog książek zgromadzonych w tych bibliotekach dotępny jest w internecie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Biblioteki Marjańczyków:
www.marjanczyk-library.org

Poszukujemy wolontariuszy chętnych do pomocy w bibliotece. Zapraszamy wszystkich chętnych od wtorku do piątku o 19:30 (7:30 pm)

Wypożyczanie / Zwrot książek
środy oraz piątki 7:30 pm - 10 pm

Prosimy o kontakt:
Pan Arkadiusz Kazimierski - tel: 732-692-3810 lub za pomocą formularza kontaktowego poniżej.

Do zobaczenia w bibliotece! Serdecznie zapraszamy !

Formularz kontaktowy

Powrót